Motoryzacja

Trzeci etap w technologii komunikacyjnej dla motocyklistów

Trzeci etap w technologii komunikacyjnej dla motocyklistów
INFORMACJA PRASOWA Warszawa, dn. 23.03.2015 scala rider® PACKTALK™ Więcej niż Bluetooth® – Cardo Systems otwiera trzeci etap w technologii komunikacyjnej dla motocyklistów Dziesięć lat po

INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, dn. 23.03.2015

scala rider® PACKTALK™

Więcej niż Bluetooth® – Cardo Systems otwiera trzeci etap w technologii komunikacyjnej dla motocyklistów

Dziesięć lat po wdrożeniu komunikacji Bluetooth dla motocyklistów Cardo Systems wprowadza DMC™ (Dynamic Meshwork Communication) – trzeciej generacji technologię komunikacji grupowej dla motocyklistów. Nowa technologia, która została zaprojektowana przez Cardo, po ponad trzech latach intensywnych badań i rozwoju, oferuje przełomowe rozwiązanie do komunikacji dla grup motocyklistów. Najnowszy produkt flagowy Cardo – scala rider PACKTALK™ – będzie dostępny na polskim rynku w drugim kwartale bieżącego roku w dystrybucji firmy KONTEL, przedstawiciela marki Cardo Systems w Polsce. Będzie pierwszym na świecie systemem komunikacji dla motocyklistów wyposażonym w technologię DMC.

Przełom technologiczny
Scala rider PACKTALK™ reprezentuje optymalną syntezę pomiędzy dwoma światami komunikacji, oferując zarówno technologię Bluetooth, jak również DMC w jednym urządzeniu, które działają równolegle i komplementarnie.
W przeciwieństwie do Bluetooth, technologia DMC oferowana przez scala rider PACKTALK™, wykorzystuje spontaniczną, płynną, samoutrzymującą się sieć. W trybie DMC, każdy motocyklista działa jako autonomiczna jednostka utrzymująca jednocześnie połączenie z każdym innym uczestnikiem w grupie. Jeśli jeden z uczestników z jakiegoś powodu zostanie odłączony, sieć utrzymywana jest w nienaruszonej formie. W stale zmieniającym się i dynamicznym środowisku, takim jak grupa motocyklistów, technologia DMC przynosi przesunięcie wzorca komunikacji.

PACKTALK™ zapewnia podłączenie konferencyjne maksymalnie z 10 motocyklistami w trybie full-duplex. W przyszłość wersje oprogramowania będą stopniowo i znacząco zwiększyć liczbę uczestników w grupie.
PACKTALK™ z dwoma technologiami na pokładzie wprowadza nas w 3. generację komunikacji grupowej dla motocyklistów, która nie ma sobie równych w świecie elektroniki użytkowej, nie mówią już o rynku komunikacji motocyklowej.

o Cardo Systems
Cardo Systems, Inc. z siedzibą w Pittsburgh w USA jest światowym liderem w produkcji bezprzewodowych rozwiązań do komunikacji. Od 2004 roku specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży nowoczesnych systemów do komunikacji i rozrywki przeznaczonych do kasków motocyklowych. Cardo jest autorem większości pionierskich rozwiązań stosowanych w zestawach słuchawkowych Bluetooth dla motocykli i skuterów śnieżnych. Linia zestawów słuchawkowych scala rider® dostępna już w ponad 70 krajach, jest światowym bestsellerem systemów Bluetooth dla przemysłu motocyklowego. Sieć dystrybucji firmy obejmuje Amerykę Północną i Południową, Europę, Azję i Australię.

A to już wiesz?  Kiedy zimowe opony?

o KONTEL
KONTEL jest wiodącym importerem i dystrybutorem sprzętu telekomunikacyjnego i teleinformatycznego z 30-letnim doświadczeniem na rynku. Firma jest polskim dystrybutorem produktów takich marek jak: Plantronics, Cardo Systems, Sushi, Socha, Ascom, Huawei, RTX, Konftel, Tecdesk, Yealink, Spontania, Zoom. KONTEL zajął wysoką pozycję na zaszczytnej liście Diamentów Biznesu – rankingu firm najdynamiczniej rozwijających się publikowanej przez magazyn Forbes.
Więcej na www.kontel.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy