Wiadomości branżowe

Wyjeżdżasz na urlop autem? O tym nie powinieneś zapominać

80% osób wyjeżdżających na wakacje za granicę, decyduje się na podróż własnym samochodem. O czym trzeba pamiętać, by wyjazd był udany? 

Ubezpieczenie auta i Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - to podstawowe dokumenty, które musimy wyrobić sami - mówi serwisowi infoWire.pl Karolina Łuczak, Koordynator ds. Projektów PR w Provident Polska. 

Trzeba zwrócić uwagę na stan techniczny auta, którym chcemy wyjechać. Bartłomiej Wiśniewski, Kierownik ds. Floty Samochodowej i Telekomunikacji w Provident Polska zaznacza, że „[...] niektóre naprawy możemy mieć wliczone w ubezpieczenie, ale może się też okazać, że koszty będziemy musieli pokryć z własnych środków”. 

Apteczka pierwszej pomocy nie jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu w Polsce. Za granicą - już tak, a jej zawartość jest dokładnie określona. Na przykład w Niemczech, wymagane są nożyczki - mówi Bartłomiej Wiśniewski.

Warto zapoznać się z przepisami ruchu drogowego, obowiązującymi w danym kraju. Unikniemy wysokiego mandatu lub innych kar, takich jak: pozbawienie wolności czy konfiskata samochodu - dodaje.

Za granicą najlepiej płacić kartą. Jeśli chcemy wymienić gotówkę - zróbmy to w sprawdzonym miejscu, najlepiej w banku - uważa Karolina Łuczak. Agencje i kantory naliczają wysokie prowizje.

Szukając porad na udany wyjazd zagraniczny własnym autem, warto odwiedzić stronę internetową Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz fora podróżnicze.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy