transport Wydarzenia

Ponad 190 krajów na wystawie Expo 2020 w Dubaju

Ponad 190 krajów na wystawie Expo 2020 w Dubaju
Wtorek, 11 czerwca 2019 r. – Warszawa, Polska

Data publikacji: 11.06.2019 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ponad 190 krajów na wystawie Expo 2020 w Dubaju Kategoria: wydarzenia, transport

Wtorek, 11 czerwca 2019 r. – Warszawa, Polska –

Wtorek, 11 czerwca 2019 r. – Warszawa, Polska – Wystawa Expo 2020 organizowana w dniach od 20 października do 10 kwietnia 2021 roku w Dubaju będzie pierwszą wystawą światową, która odbędzie się w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej (MEASA). Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie, są partnerem kategorii Premier i oficjalnym przewoźnikiem wydarzenia.

Wystawy światowe prezentują największe osiągnięcia ludzkiego umysłu – innowacje techniczne, konstrukcje i architekturę promujące wymianę kulturalną i idee nowoczesnego społeczeństwa. Pierwsza wystawa z cyklu odbyła się w Londynie w 1751 r., a kolejne dwie w Paryżu – w 1798 i 1802 r. Jednak za pierwszą prawdziwie międzynarodową wystawę uznaje się Wielką Wystawę w Londynie w 1851 r., którą odwiedziły takie sławy jak Karol Darwin, George Eliot czy Charles Dickens. Do tej pory gospodarzem prestiżowego wydarzenia były 33 miasta świata.

Hasło przewodnie Expo 2020 – „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” – wyraża przekonanie, że innowacje i postęp są rezultatem jednoczenia ludzi wokół idei na nowe i nieoczywiste sposoby. Na wystawie zaprezentuje się ponad 190 państw, które pochwalą się dynamicznymi, innowacyjnymi i kreatywnymi rozwiązaniami wpisującymi się w motywy wydarzenia – możliwości, zrównoważony rozwój i mobilność. Szacuje się, że Expo 2020 odwiedzi 25 mln gości, z czego 70% stanowić będą przybysze z zagranicy.

Expo 2020 w liczbach

Play
00:00
Wycisz
Pełny ekran
Play
1 / 2
Wystawa Expo 2020 będzie zlokalizowana w strefie Dubai South w odległości 54 km od lotniska Dubai International (DXB) i ponad 90 km od lotniska Abu Zabi (AUH) i zajmie obszar przeszło 4,38 km2. Można będzie dojechać na nią metrem lub jednym z autobusów 580 EXPORIDER. Na terenie wystawy będzie znajdowała się specjalna stacja dubajskiego metra linii Route 2020, której pociągi zdołają przewieźć w obie strony 44 tys. pasażerów na godzinę.
Na miejscu organizatorzy zapewnią 30 tys. miejsc parkingowych – ponad dwa razy więcej niż centrum handlowe Dubai Mall – oraz 100 punktów postoju taksówek i 1,3 tys. miejsc z obsługą parkingowych.
Expo 2020 w Dubaju oferuje różnego rodzaju bilety, m.in.: wejściówki jedno- i trzydniowe, miesięczne lub karnety sezonowe, które zapewniają wstęp bez ograniczeń przez całe 6 miesięcy trwania wystawy.
Podczas Expo 2020 zaplanowano szereg specjalnych atrakcji m.in. z okazji festiwalu światła Diwali (listopad 2020), 50-lecia niepodległości Zjednoczonych Emiratów Arabskich (grudzień 2020), Bożego Narodzenia (grudzień 2020), Sylwestra (grudzień 2020), Chińskiego Nowego Roku (luty 2021), Międzynarodowego Dnia Kobiet (marzec 2021) i ceremonii zamknięcia wystawy (kwiecień 2021).
Kulinarne specjały będą serwowane w ponad 200 punktach gastronomicznych. W ofercie znajdą się zarówno potrawy typu „casual dining”, jak i dania godne kucharzy wyróżnionych gwiazdkami Michelin, food trucki i wykwintne restauracje, kuchnia azjatycka, karaibska, afrykańska, bliskowschodnia i europejska, a zwiedzający będą mieli okazję spróbować kulinarnych nowości, w tym 33 unikalnych potraw nigdy wcześniej nie serwowanych w Dubaju.
60 imprez na żywo dziennie przez 173 dni z rzędu. Na terenie wystawy na gości czeka urozmaicony, atrakcyjny, wesoły i wartościowy program rozrywkowy oparty na motywach możliwości, zrównoważonego rozwoju i mobilności. Na program będą składały się widowiskowe parady, wystawy, wydarzenia kulturalne, festiwale muzyczne i literackie, imprezy poświęcone zdrowiu, sportowi i gastronomii oraz seminaria, wykłady i warsztaty organizowane przez różne kraje na najrozmaitsze tematy, które rozbudzą wyobraźnię.

A to już wiesz?  Wyniki ADMIRAL BOATS po dwóch kwartałach 2015

Polska na EXPO 2020

Cele obecności Polski na EXPO w Dubaju obejmują zarówno wzmocnienie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, jak i promocję gospodarczą. – Zakładamy wielowymiarową prezentację technologii i firm reprezentujących branże strategiczne z punktu widzenia potencjału eksportowego na rynki Bliskiego Wschodu, a tym samym realny wzrost transakcji biznesowych – mówi Monika Dyląg-Sajór, Koordynator projektu EXPO Dubaj 2020 w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. Główną areną prezentacji oraz nośnikiem informacji o Polsce podczas Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju będzie Pawilon Polski. Stanie na działce o powierzchni 1876 m2 w centralnym punkcie wystawy w części poświęconej mobilności. Projekt architektoniczny tworzy otwartą, rozrastającą się ku górze, modułową konstrukcję, która zaprasza odwiedzających do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia i kontemplacji unoszącej się ponad głowami gości instalacji – rzeźby kinetycznej inspirowanej lecącym stadem ptaków. Polska zostanie zaprezentowana jako silny ośrodek współpracy, który poprzez rozwój nauki oferuje światu zrównoważone, przyjazne środowisku, inspirowane naturą technologie.

– Przygotowania Polski na 500 dni przed rozpoczęciem Wystawy Światowej EXPO Dubaj 2020 nabierają tempa. W Dubaju oprócz budowy Pawilonu i stworzenia własnej ekspozycji, planowana jest realizacja programów oraz wydarzeń towarzyszących, a także udział w inicjatywach Organizatora. Dwa oficjalne tematy przewodnie Wystawy – zrównoważony rozwój i mobilność – Polska rozszerza w trzech wątkach tematycznych: technologia, współpraca międzynarodowa i natura. Hasło Polskiego Pawilonu brzmi: Creativity inspired by nature – mówi Monika Dyląg-Sajór.

Przyszłość branży lotniczej zaczyna się od Emirates

Linie Emirates znajdują się wśród dziesięciu największych linii lotniczych na świecie i stanowią istotny element sektora turystycznego i gospodarczego krajobrazu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W 2018 roku linie przewiozły ponad 59 mln pasażerów, zapewniając połączenia z regionu do przeszło 150 kierunków. Jako oficjalna linia lotnicza Expo 2020 w Dubaju przewoźnik odegra kluczową rolę w przetransportowaniu milionów osób do ZEA na pierwszą wystawę światową w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Południowej (MEASA).

A to już wiesz?  Mocna pozycja rynkowa ING Lease po 2017 roku

Podczas wystawy będzie działał specjalny pawilon Emirates odzwierciedlający hasło przewodnie Expo „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość”. Budynek przypomina kształtem dynamiczne linie skrzydeł samolotu wznoszącego się w przestworza. W 26 pochylonych żebrach nośnych podtrzymujących fasadę pawilonu umieszczonych zostanie ponad 800 metrów świetlówek LED, które stworzą multimedialne efekty i wrażenie przemieszczania się po konstrukcji. Celem pawilonu jest rozwój połączeń, tworzenie doświadczeń oraz sprzyjanie kreatywności i innowacyjności, co ma inspirować do działania na rzecz lepszej przyszłości. Pawilon Emirates w niezwykły sposób pokaże, w jaki sposób lotnictwo będzie wpływało na mobilność i kształtowało naszą przyszłość.

Specjalne materiały prezentujące ofertę Expo i zachęcające pasażerów do odwiedzenia wystawy pojawią się także w systemie rozrywki pokładowej Emirates ice. Linie będą również autoryzowanym pośrednikiem w sprzedaży biletów. źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Ponad 190 krajów na wystawie Expo 2020 w Dubaju wydarzenia, transport - Wtorek, 11 czerwca 2019 r. – Warszawa, Polska - Hashtagi: #wydarzenia #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy