finanse transport

Bank BNP Paribas udzieli finansowania PKP Energetyka

Bank BNP Paribas udzieli finansowania PKP Energetyka
Bank BNP Paribas, jako Bookrunner i główny organizator finansowania w ramach konsorcjum banków, zapewni środki na realizację wieloletniego planu inwestycyjnego PKP Energetyka. Spółka otrzyma ponad 3 mld

Data publikacji: 07.07.2020 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bank BNP Paribas udzieli finansowania PKP Energetyka Kategoria: transport, ekonomia/biznes/finanse

Bank BNP Paribas, jako Bookrunner i główny organizator finansowania w ramach konsorcjum banków, zapewni środki na realizację wieloletniego planu inwestycyjnego PKP Energetyka. Spółka otrzyma ponad 3 mld złotych.

Bank BNP Paribas, jako Bookrunner i główny organizator finansowania w ramach konsorcjum banków, zapewni środki na realizację wieloletniego planu inwestycyjnego PKP Energetyka. Spółka otrzyma ponad 3 mld złotych.

Finansowanie przyznane przez konsorcjum banków pozwoli PKP Energetyka na realizację projektów zgodnych z zieloną agendą UE, która wspiera inwestycje w modernizację i ekspansję transportu kolejowego po 2021 roku. Wpisują się one w Krajowy Program Kolejowy do 2023 roku oraz nową perspektywę inwestycyjną dla kolei po 2023 roku. Inwestycje spółki pozwolą na zwiększenie udziału szybkiej kolei w połączeniach pomiędzy miastami w Polsce. Przyczynią się także do wzrostu udziału rynkowego transportu kolejowego z 12% w Polsce (18% w UE), przybliżając nas do wyznaczonego dla UE celu 30% w 2030 r. Przyznane przez konsorcjum banków 3,1 mld złotych umożliwi również refinansowanie obecnego zadłużenia oraz finansowanie kapitału obrotowego firmy.

– To kolejne ważne finansowanie konsorcjalne, w którym pełnimy rolę głównego organizatora. Inwestycje PKP Energetyka mają kluczowe znaczenie dla rozwoju i jakości infrastruktury kolejowej oraz transportu kolejowego w Polsce. To gałąź gospodarki istotna nie tylko z punktu widzenia rozwoju kraju, ale także ochrony środowiska – transport kolejowy jest pięciokrotnie bardziej efektywny energetycznie od transportu drogowego – mówi André Boulanger, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas odpowiedzialny za nadzór obszaru bankowości CIB.

PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jej głównym zadaniem jest sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej na potrzeby trakcji kolejowych oraz utrzymanie, modernizacja sieci trakcyjnej i kolejowej infrastruktury energetycznej. Od kilku lat PKP Energetyka konsekwentnie wdraża nowoczesne rozwiązania technologiczne w celu poprawy jakości, bezpieczeństwa i wydajności działań. – Cieszymy się, że BNP Paribas kontynuuje wspieranie wieloletniego programu inwestycyjnego PKP Energetyka, realizowanego pod nadzorem CVC – mówi Krzysztof Krawczyk, Partner w CVC Capital Partners, jednym z największych funduszy inwestycyjnych na świecie będącym właścicielem PKP Energetyka.

A to już wiesz?  Nowy Jedwabny Szlak – nowy kierunek dla polskiego transportu?

Bank BNP Paribas wnikliwie ocenia wszystkie finansowane projekty pod kątem ich wpływu społecznego, ekonomicznego i środowiskowego. Na początku czerwca, jako jeden z głównych organizatorów, uczestniczył w przygotowaniu finansowania konsorcjalnego projektu Polimery Police Grupy Azoty – największej od lat inwestycji w polskiej branży chemicznej. źródło: Biuro Prasowe Bank BNP Paribas Załączniki: Bank BNP Paribas udzieli finansowania PKP Energetyka transport, ekonomia/biznes/finanse - Bank BNP Paribas, jako Bookrunner i główny organizator finansowania w ramach konsorcjum banków, zapewni środki na realizację wieloletniego planu inwestycyjnego PKP Energetyka. Spółka otrzyma ponad 3 mld złotych. Hashtagi: #transport #ekonomia/biznes/finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy