Carsharing

Wiele zalet, jedna aplikacja

Wiele zalet, jedna aplikacja
Warszawa, XY listopada 2021 r. Informacja prasowa Wiele zalet, jedna aplikacja Korzyści ze współdzielenia samochodów PANEK CarSharing Korki i zanieczyszczenie powietrza są dzisiaj zmorą nie

Warszawa, XY listopada 2021 r.
Informacja prasowa
Wiele zalet, jedna aplikacja
Korzyści ze współdzielenia samochodów PANEK CarSharing

Korki i zanieczyszczenie powietrza są dzisiaj zmorą nie tylko wielkich metropolii. Aż 9 polskich miast znajduje się w pierwszej setce rankingu najbardziej zakorkowanych miast świata . Czas spędzany przez nas w drodze do pracy i domu wydłuża się nawet o 30% zaś poruszające się w żółwim tempie pojazdy produkują duże ilości szkodliwych substancji. A co gdyby liczbę samochodów na naszych ulicach dało się zmniejszyć 11-krotnie, a zaoszczędzony czas spożytkować na spacery na świeżym i czystym powietrzu? Niemożliwe? Możliwe, jeśli postawimy na współdzielenie. A to tylko mała próbka korzyści wynajmu samochodów PANEK CarSharing.

Zalety carsharingu można mnożyć, bo to model przyjazny środowisku, wygodny dla użytkownika i pozwalający zaoszczędzić pieniądze. Przy użyciu prostej aplikacji mamy możliwość korzystania z wielu kategorii samochodów. Od tych małych miejskich, przez wygodne i komfortowe limuzyny po wersje dostawcze, którymi z łatwością przewieziemy zakupy z najbliższego marketu meblowego. W ofercie PANEK CarSharing każdy znajdzie pojazd, który odpowiada jego aktualnym potrzebom. Ale to nie jedyne atuty współdzielenia samochodów.

Oszczędność i wygoda
Prywatny samochód zwykle 95% swojego życia spędza na parkingu i generuje koszty, takie jak ubezpieczenie czy serwis. Nie wspominając o największej opłacie – cenie, jaką właściciel musi za niego zapłacić. A warto pamiętać, że z każdym rokiem pojazdy sporo tracą na swojej wartości. W przypadku współdzielenia takie wydatki nie istnieją, bo tego typu koszty leżą po stronie firmy zajmującej się wynajmem.

Z kolei nad właściwym stanem pojazdów czuwa ekipa pracowników, którzy w odpowiednim czasie zmienią opony, doleją płynu do spryskiwaczy, sprawdzą ilość oleju, czy płynu w chłodnicy. Niezwykle pomocna jest również aplikacja służąca do wynajmu, która przed wynajęciem pokaże nam podstawowe informacje o pojeździe m.in. dokładny stan paliwa. Samo tankowanie, jeśli użytkownik się na nie zdecyduje, odbywa się przy pomocy karty paliwowej dołączonej do każdego samochodu. Za uzupełnienie stanu paliwa użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów, wręcz przeciwnie przysługują mu dodatkowe pieniądze do wykorzystania w usłudze. Wynajmującemu pozostaje jedynie cieszyć się jazdą modelem samochodu, którego w danym momencie potrzebuje, bądź po prostu ma ochotę się przejechać.

A to już wiesz?  Rower miejski, paczkomat, carsharing - jak żyje dziś nowoczesny i oszczędny Polak. PANEK CarSharing to styl życia

Minimum formalności, maksimum prostoty
Carsharing to także brak formalności, które wiążą się z posiadaniem własnego samochodu. Wizyty w urzędach, rejestracja pojazdu albo opłata podatków po prostu nie istnieją. Użytkownik ma do dyspozycji intuicyjną aplikację na telefon bądź tablet, dzięki której szybko znajdzie najbliższy samochód i sprawdzi szacowany koszt podróży. Po wybraniu modelu aplikacja sama zaprowadzi nas do pojazdu. Warto pamiętać, że podczas pierwszego korzystania z aplikacji należy przejść prosty proces rejestracji, po którym następuje weryfikacja naszych danych (trwa zwykle do 1 godziny).

Elastyczna oferta i bezpieczeństwo
Wśród wielu kierowców pokutuje mit, że carsharing to wynajmem samochodów jedynie na minuty. Nic bardziej mylnego! Współdzielenie oferuje możliwość wynajmu samochodów na doby, a nawet tygodnie. Opcje dłuższego użytkowania również znajdziemy w aplikacji i ominie nas zbędna „papierologia”, która w takich wypadkach zwykle jest wymagana. Oprócz tego pamiętajmy, że carsharing jest formą o wiele wygodniejszą niż tradycyjna wypożyczalnia, bo nie musimy opłacać kaucji, a pojazd możemy wynająć przez całą dobę z dogodnego miejsca i tak samo je pozostawić.
Kiedy będziemy już jechać jednym z 2 500 samochodów, które rozlokowane są w 100 miastach Polski, nie musimy martwić się o nasze bezpieczeństwo. Flota pojazdów PANEK CarSharing posiada modele nie starsze niż 2 lata (oprócz modeli specjalnych np. z segmentu Retro), które są odpowiednio serwisowane i przechodzą rzetelne przeglądy.

Współdzielenie samochodów to same korzyści. Korzysta środowisko, portfel, ale przede wszystkim kierowca, który zyskuje bezpieczną i wygodną alternatywę dla prywatnego pojazdu. To co? Przesiadka?

Czym jest carsharing
Carsharing, czyli współdzielenie pojazdów, jest ciekawą alternatywą nie tylko dla osób, które nie posiadają własnego samochodu. PANEK CarSharing to także rozwiązanie dla osób które dysponują własnym samochodem, ale w danej sytuacji potrzebują innego rodzaju pojazdu czy określonej funkcjonalności. To także rozwiązane dla osób, które lubią „przejechać się tu i teraz” ciekawym autem bez konieczności jego zakupu.

A to już wiesz?  PANEK Carsharing – za co mieszkańcy Krakowa kochają samochody do automatycznego wynajmu?

Szeroka gama pojazdów – od „zwykłych osobówek” poprzez wyróżniające się oldtimer’y czy samochody dostawcze i supersamochody – pozwala idealnie określić swoje potrzeby. Klasyczne, jak Syrena 105, Fiat 126p czy Mercedes W124, pozwolą starszym użytkownikom przywołać młodzieńcze wspomnienia i sięgnąć do początków motoryzacyjnej przygody. Supersamochody –w tym m.in. Ferrari F430, Aston Martin V8 Vantage, Bentley Continental GT czy BMW 650i są szansą na spełnienie motoryzacyjnych marzeń i wyjątkową przejażdżkę.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy