Technologie transport

Świąteczne podróże bezpieczniejsze z wideorejestratorem

Świąteczne podróże bezpieczniejsze z wideorejestratorem
Zbliżają się dwa ostatnie przedłużone weekendy w tym roku i wiele osób zdecyduje się na wyjazd. Najbliższy weekend to jeden z najbardziej ruchliwych okresów na drogach. Znów będzie tłoczno i niezbyt bezpiecznie – zwiększone natężenie ruchu, brawura kierowców jadących zbyt szybko i ryzykownie, a niekiedy także pod wpływem alkoholu. To wszystko podnosi ryzyko wypadku albo stłuczki. Żeby zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych, warto starannie przygotować się do podróży. Warto w tym celu wykorzystać potencjał

Data publikacji: 29.10.2013 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Świąteczne podróże bezpieczniejsze z wideorejestratorem Kategoria: technologie, transport

Zbliżają się dwa ostatnie przedłużone weekendy w tym roku i wiele osób zdecyduje się na wyjazd. Najbliższy weekend to jeden z najbardziej ruchliwych okresów na drogach. Znów będzie tłoczno i niezbyt bezpiecznie – zwiększone natężenie ruchu, brawura kierowców jadących zbyt szybko i ryzykownie, a niekiedy także pod wpływem alkoholu. To wszystko podnosi ryzyko wypadku albo stłuczki. Żeby zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych, warto starannie przygotować się do podróży. Warto w tym celu wykorzystać potencjał wideorejestratorów.

Zbliżają się dwa ostatnie przedłużone weekendy w tym roku i wiele osób zdecyduje się na wyjazd. Najbliższy weekend to jeden z najbardziej ruchliwych okresów na drogach. Znów będzie tłoczno i niezbyt bezpiecznie – zwiększone natężenie ruchu, brawura kierowców jadących zbyt szybko i ryzykownie, a niekiedy także pod wpływem alkoholu. To wszystko podnosi ryzyko wypadku albo stłuczki. Żeby zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych, warto starannie przygotować się do podróży. Warto w tym celu wykorzystać potencjał wideorejestratorów.

Od 28 października aż do 3 listopada potrwa policyjna akcja „Znicz”, która ma na celu ograniczyć niebezpieczeństwo na drogach. W 2012 roku statystyki akcji mówiły o 428 wypadkach, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Policjanci przyłapali także aż 1837 nietrzeźwych kierowców. Jak zatem się zabezpieczać przed nieodpowiedzialnymi kierującymi?

Świadek prawdę powie

Czasem przy nawet najbardziej rzetelnych przygotowaniach nie da się uniknąć przykrych zdarzeń na drodze – stłuczek, zarysowań samochodu na parkingu, czy poważniejszych wypadków. W takich chwilach warto mieć coś, co udowodni naszą niewinność, czy też wyjaśni kwestie sporne. Takim zabezpieczeniem może być wideorejestrator, czarna skrzynka w naszych samochodach. Obiektyw kamery i materiał dzięki niemu nagrany będzie wtedy niepodważalnym argumentem w spornych sytuacjach. To świadek, którego nie sposób oszukać, który nie zapomina żadnych szczegółów.

A to już wiesz?  Poczta Polska ogłasza przedświąteczne terminy nadawania przesyłek zagranicznych

„Wideorejestrator to urządzenie, które może pomóc nam czuć się bezpieczniej w trudnych sytuacjach za kierownicą. Oko kamery zarejestruje każde zdarzenie. To, czego nie zobaczy kamera, pokaże natomiast trzyosiowy czujnik wstrząsów. Dzięki niemu możemy zobaczyć z której strony nadeszło uderzenie w nasz samochód i o jakiej sile”  komentuje Tarik Hassan, CEE Marketing Manager MiTAC Europe, oddział w Polsce.

Niektóre wideorejestratory wyposażono w obrotowy uchwyt. Taka funkcjonalność kamery to gwarancja uchwycenia materiałów, które najbardziej interesują kierowcę. Pozwala to na natychmiastowe skierowanie obiektywu w stronę kluczowych wydarzeń, które mogą mieć miejsce np. z boku, bądź z tyłu samochodu.

Dowód w sprawie

Zarejestrowane nagrania mogą być wykorzystane jako dowód w sprawie przez policję i sądy, a nawet ubezpieczycieli w kwestiach odszkodowania. W oba wydłużone weekendy kierowcy będą musieli stawić czoła także ogromnej liczbie fotoradarów. Moduł GPS i baza fotoradarów większości krajów Europy w Mio MiVue 388 może okazać się sposobem nie tylko na bezpieczną podróż, ale także oszczędną.

„Kamery Mio MiVue są też wyposażone w  czujnik ruchu, dzięki któremu możemy zostawić samochód na zatłoczonym parkingu i mieć pewność, że jeżeli jakaś szkoda przydarzy się naszemu pojazdowi, będzie to zarejestrowane na filmie” – opowiada Tarik Hassan. „W tym trybie gdy specjalne sensory wykryją aktywność przed obiektywem, włączy się nagrywanie. W ten sposób zabezpieczamy samochód podczas naszej nieobecności”.

Oprócz tego warto też odpowiednio przygotować siebie i auto do drogi. To pozwoli zminimalizować szansę, że materiał z wideorejestratora będzie musiał być wykorzystany jako dowód, a nie jako wideo‑pamiątka z podróży.

 

MiTAC International Corporation — informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

A to już wiesz?  Poczta Polska z umową na dostawę oprogramowania Microsoft za ponad 95 mln zł

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl źródło: Biuro Prasowe MiTAC Europe Załączniki: Świąteczne podróże bezpieczniejsze z wideorejestratorem technologie, transport - Zbliżają się dwa ostatnie przedłużone weekendy w tym roku i wiele osób zdecyduje się na wyjazd. Najbliższy weekend to jeden z najbardziej ruchliwych okresów na drogach. Znów będzie tłoczno i niezbyt bezpiecznie – zwiększone natężenie ruchu, brawura kierowców jadących zbyt szybko i ryzykownie, a niekiedy także pod wpływem alkoholu. To wszystko podnosi ryzyko wypadku albo stłuczki. Żeby zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych, warto starannie przygotować się do podróży. Warto w tym celu wykorzystać potencjał wideorejestratorów. Hashtagi: #technologie #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy