finanse transport

Poczta Polska: obsługa sądów i prokuratur w liczbach – dane za rok 2013

Poczta Polska: obsługa sądów i prokuratur w liczbach – dane za rok 2013
W 2013 roku Poczta Polska dostarczyła prawie 58,9 mln przesyłek sądowych i prokuratorskich i ponad 55,6 mln potwierdzeń ich odbioru. Oznacza to, że średnio każdego miesiąca do odbiorców docierało 4,9 mln

Data publikacji: 06.02.2014 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Poczta Polska: obsługa sądów i prokuratur w liczbach – dane za rok 2013 Kategoria: transport, ekonomia/biznes/finanse

W 2013 roku Poczta Polska dostarczyła prawie 58,9 mln przesyłek sądowych i prokuratorskich i ponad 55,6 mln potwierdzeń ich odbioru. Oznacza to, że średnio każdego miesiąca do odbiorców docierało 4,9 mln przesyłek.

W 2013 roku Poczta Polska dostarczyła prawie 58,9 mln przesyłek sądowych i prokuratorskich i ponad 55,6 mln potwierdzeń ich odbioru. Oznacza to, że średnio każdego miesiąca do odbiorców docierało 4,9 mln przesyłek.

Listów poleconych: wysłano 57,6 mln sztuk, listów zwykłych: 1 mln sztuk. Paczek pocztowych i przesyłek kurierskich: 250 tys. sztuk.

Terminowość przesyłek poleconych

Najważniejszy dla polskiego wymiaru sprawiedliwości jest list polecony. To w ten sposób wysłana jest większość korespondencji sądowej, w tym wezwania i wyroki, postanowienia oraz inne typy rozstrzygnięć. Dlatego ważne by ten rodzaj korespondencji docierał do odbiorców szybko i pewnie. Według powadzonego na bieżąco przez Pocztę Polską elektronicznego monitoringu terminowości dostarczania przesyłek, w 2013 roku, 96 proc. przesyłek poleconych dotarło do adresata w ciągu trzech dni roboczych od momentu nadania.

Reklamacje w zakresie obsługi sądów i prokuratur

Z 57,6 mln listów poleconych dostarczonych w 2013 roku dla sadów i prokuratury uzasadnione reklamacje dotyczyły 3564 przesyłek poleconych, oznacza to, że średnio każdego miesiąca składanych było 297 uzasadnionych reklamacji. W 2013 roku Sąd Rejonowy Lublin-Zachód (tzw. e-sąd) wysłał około 2,2 mln listów poleconych, czyli około 183 tys. listów miesięcznie. Na tę liczbę wniesiono łącznie 432 uzasadnione reklamacje (średnio 36 miesięcznie).

Aby usprawnić wymianę informacji pomiędzy sądami, prokuraturami a Pocztą Polską wprowadzono także szybką elektroniczną formę wymiany informacji o przesyłkach, dotyczących zapytań o status realizacji usługi.

Działalność Poczty Polskiej w 2013 roku w liczbach

A to już wiesz?  Jakie kolory ma nadzieja?

listy ogółem: 1,36 mld sztuk, w tym:
listy zwykłe: 905 mln sztuk
listy polecone: 455 mln sztuk
paczki i przesyłki kurierskie: 44 mln sztuk
reklamacje uzasadnione w obszarze krajowych przesyłek poleconych 0,0042%
minimum 1 placówka w każdej gminie (1 placówka na 85 km2 poza miastem i jedna na 6 tys. mieszkańców w mieście czyli ponad 7,5 tys.)
26 tys. listonoszy, umowa o pracę
trzech na czterech pracowników Poczty Polskiej pracuje w firmie 5 lat lub dłużej

Transparentność Poczty Polskiej

Tylko Poczta Polska jest sprawdzana w zakresie terminowości przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Nie podlegają takiemu monitoringowi inni operatorzy.

W listopadzie 2012 roku GFK Polonia, na zlecenie Poczty Polskiej, przeprowadziła porównawcze badanie terminowości dostarczania przesyłek przez Pocztę Polską, Inpost oraz Polską Grupę Pocztową. Badanie nie obejmowało listów poleconych ekonomicznych. W przypadku przesyłek zwykłych ekonomicznych terminy doręczeń są analogiczne jak w przypadku listów poleconych. Z badania wynika, że Poczta Polska w tej kategorii była trzykrotnie solidniejsza od konkurentów.

 Infografika na temat obsługi sądów i prokuratur w 2013 toku tutaj:

http://media.poczta-polska.pl/2367/pl/presskit/8297 źródło: Biuro Prasowe Poczta Polska Załączniki: Poczta Polska: obsługa sądów i prokuratur w liczbach – dane za rok 2013 transport, ekonomia/biznes/finanse - W 2013 roku Poczta Polska dostarczyła prawie 58,9 mln przesyłek sądowych i prokuratorskich i ponad 55,6 mln potwierdzeń ich odbioru. Oznacza to, że średnio każdego miesiąca do odbiorców docierało 4,9 mln przesyłek. Hashtagi: #transport #ekonomia/biznes/finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy