transport

Linie Emirates i SpiceJet zawierają porozumienie code-share

Linie Emirates i SpiceJet zawierają porozumienie code-share
Wtorek, 26 listopada 2019 r. – Warszawa,

Data publikacji: 26.11.2019 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Linie Emirates i SpiceJet zawierają porozumienie code-share Kategoria: transport, transport

Wtorek, 26 listopada 2019 r. – Warszawa, Polska

Wtorek, 26 listopada 2019 r. – Warszawa, Polska – Linie Emirates podpisały porozumienie code-share i interline* z linią SpiceJet, aby zapewnić podróżującym do i z Indii wygodny dostęp do szerszej i lepszej siatki połączeń. To pierwsze w historii porozumienie code-share podpisane przez SpiceJet.

Od początku 2020 roku na pasażerów udających się do Indii czeka znacznie większa oferta lotów do kierunków obsługiwanych przez obu przewoźników – Ahmedabadu, Bombaju, Koczinu i Delhi. Klienci Emirates będą mogli wygodnie zarezerwować bilety i przesiąść się w Dubaju na bezpośrednie loty do Amritsaru, Kozhikode, Mangaluru, Maduraju, Jaipuru i Puny realizowane przez linię SpiceJet.

Umowa pozwoli pasażerom z całego świata kupić pojedynczy bilet w atrakcyjnej cenie do dowolnego spośród dziewięciu punktów w Indiach obsługiwanych przez Emirates, a stamtąd do jednej z 172 miejscowości w krajowej siatce połączeń SpiceJet. SpiceJet wykonuje loty krajowe do popularnych kierunków takich jak Goa, Dehradun, Dharamsala, Jaisalmer, Dżammu, Śrinagar, Leh, Guwahati, Puducherry, Port Blair, Shirdi, Tirupati, Udajpur czy Waranasi.

W ramach pierwszej fazy umowy interline pasażerowie mogą dokonywać rezerwacji od 25 listopada na loty realizowane od 15 grudnia 2019 r.

– Linie Emirates od lat blisko współpracują z Indiami. W ciągu ostatnich dziesięciu lat przetransportowaliśmy ponad 50 mln pasażerów na trasach do Indii, dokąd obecnie realizujemy 170 rejsów tygodniowo z Dubaju. Porozumienie ułatwi nam wykorzystanie rozbudowanej siatki połączeń SpiceJet, dzięki czemu pasażerowie odwiedzający rodzinę i przyjaciół mogą dotrzeć bliżej swoich rodzinnych miejscowości, a turystom łatwiej będzie odkryć wiele niesamowitych widoków i dźwięków, jakie oferują Indie. Poza tym nasza współpraca znacząco i korzystnie wpłynie na biznes w obydwu krajach i na całym świecie. Nie możemy się doczekać zacieśnienia naszej współpracy z linią SpiceJet w nadchodzących miesiącach – powiedział Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates

A to już wiesz?  Poczta Polska o perspektywach rynku e-commerce

– Cieszymy się z nawiązania współpracy z liniami Emirates w ramach nowego porozumienia code-share, które zapewni wygodę podróży i możliwie najszerszy wybór lotów pasażerom lecącym z Europy, Ameryki, Afryki i Bliskiego Wschodu do Indii oraz w przeciwnym kierunku. Umowa wzmocni naszą pozycję w regionie i uzupełni naszą strategię rozwoju międzynarodowego – powiedział Ajay Singh, prezes zarządu i dyrektor zarządzający SpiceJet.

Zawarcie porozumienia poprzedzało podpisanie przez przewoźników listu intencyjnego w kwietniu 2019 r.

*Porozumienie code-share podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne. źródło: Biuro Prasowe Emirates Załączniki: Linie Emirates i SpiceJet zawierają porozumienie code-share transport, transport - Wtorek, 26 listopada 2019 r. – Warszawa, Polska Hashtagi: #transport #transport

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy