sport transport

Dobre występy polskich zawodników z Castrol EDGE Team

Data publikacji: 31.05.2011 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dobre występy polskich zawodników z Castrol EDGE Team Kategoria: sport, transport

Grzegorz Staszewski zajął drugie miejsce w King of Germany, wyścigu na dystansie ¼ mili we Frankfurcie. Adam Gładysz udanie zaprezentował się na torze w Poznaniu, gdzie zajął trzecie miejsce w swojej klasie w klasyfikacji wyścigowych Mistrzostw Europy Centralnej.

Przed zawodami, które odbyły się na lotnisku w Alkersleben, Grzegorz Staszewski zdobywca tytułu „Króla Niemiec” w 2010 roku deklarował jasno – „Jedziemy bronić tytułu”. Kierując Corvette VTG Staszewski uzyskał wprawdzie najlepszy czas wyścigów – 8,89 sek., jednak w finale dojechał na drugim miejscu. Tytuł King of Germany trafił w ręce Marcina Blautha z Dunlop No Limit VTG Racing Team.

„Szkoda, że nie udało wygrać. Cieszę się jednak, że tytuł pozostał w polskich rękach. Za rok powalczę o odzyskanie korony” – powiedział Grzegorz Staszewski. Główny konkurent Polaków w walce o tytuł King of Germany – Micha Vogt zmagał się z problemami z samochodem i odpadł w klasyfikacjach.

W najbliższy weekend 4 i 5 czerwca będzie można zobaczyć rekordzistę Europy z jego Corvette 4×4 podczas Men’s Day w Warszawie na torze wyścigów konnych Służewiec.

Udany powrót

Start na torze wyścigowym w Poznaniu dla rywalizującego na co dzień w cyklu VW Scirocco R-Cup Adama Gładysza był pierwszym przed polską publicznością po kilkumiesięcznej przerwie. Powrót na polskie tory był udany dla reprezentanta Castrol EDGE Team. Jadąc w parze z Mateuszem Lisowskim Gładysz wywalczył pierwsze miejsce w swojej klasie wśród polskich załóg i trzecią lokatę w klasyfikacji Mistrzostw Europy.

A to już wiesz?  Hyundai Motor raportuje majowe wyniki sprzedaży

„To był udany weekend. Stworzyliśmy z Mateuszem zgrany duet i skutecznie rywalizowaliśmy z konkurentami zajmując w swojej klasie trzecie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw FIA CEZ, najwyższe z polskich załog. Start w Poznaniu był doskonałym treningiem przed zbliżającymi się zawodami Scirocco R-Cup, która odbędzie się w najbliższy weekend na torze Red Bull Ring w Austrii” – ocenił Gładysz.

II runda FIA Cental European Zone, Kl.2 E1 3500, wyniki wyścigu, pierwsza piątka:

Konopka/Mukulasko, SK, Porsche 977, 70 okr., 2:00:16.057
Senkyr/Fried, CZ, BMW M3 GTR, 69 okr., 2:00:41.339
Lisowski/Gładysz, PL, VW Scirocco, 68 okr., 2:00:24.940
Kacirek/Skalicky/Firla, CZ, BMW M3 GTR, 68 okr., +36.665
Kacirek/Skalicky/Firla, CZ, BMW M3 GTR, 68 okr., +1:40.675

Castrol to producent wiodącej marki olejów syntetycznych Castrol EDGE. Oficjalny Partner UEFA EURO 2012™, turnieju rozgrywanego w przyszłym roku w Polsce. Firma sponsoruje zespoły oraz indywidualnych zawodników w sportach motorowych w Polsce i na arenie międzynarodowej. Więcej informacji na www.castrol.pl źródło: Biuro Prasowe BP Europa SE, Oddział w Polsce Załączniki: Dobre występy polskich zawodników z Castrol EDGE Team sport, transport - Grzegorz Staszewski zajął drugie miejsce w King of Germany, wyścigu na dystansie ¼ mili we Frankfurcie. Adam Gładysz udanie zaprezentował się na torze w Poznaniu, gdzie zajął trzecie miejsce w swojej klasie w klasyfikacji wyścigowych Mistrzostw Europy Centralnej. Hashtagi: #sport #transport